fbpx

SUP na jeziorze Żywieckim

Niezapomniany SUP-boarding na jeziorze Żywieckim

Żyjąc w biegu, często szukamy miejsca, w którym będziemy mogli odetchnąć, nacieszyć oczy pięknymi widokami, a przy okazji i aktywnie wypocząć. Dlatego też położone na granicy Beskidu Śląskiego oraz Kotliny Żywieckiej jezioro, przyciąga corocznie tak wielu amatorów wypoczynku na łonie natury. To właśnie tu czas przestaje pędzić nieubłaganie, a natura onieśmiela swoim atrakcyjnym pięknem. Jezioro Żywieckie to miejsce, w którym ukojenie znajdą zarówno miłośnicy słodkiego lenistwa, zwiedzania zabytków, czy aktywnego wypoczynku. Od niedawna również z myślą o tych ostatnich udostępniamy gościom swoich domków możliwość wynajmu SUP na jeziorze Żywieckim.

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu oraz robienia rzeczy, które uczynią nasz urlop wartym zapamiętania. Jedną z nich z pewnością jest Standup paddle boarding, czyli wiosłowanie na stojąco na jeziorze Żywieckim. Ten niezwykły sport wodny, z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz to większą popularność. Dlaczego? Tajemnica Paddleboard tkwi w tym, że łączy on w sobie zarówno elementy sportu, jak i relaksu! W trakcie przygody na SUP-ie można bowiem nacieszyć oczy urokami okolicy — a tych nad jeziorem Żywieckich nie brakuje! W dodatku w pływanie na Paddleboard nie trzeba wkładać dużego wysiłku. Dlatego też jest to świetna rozrywka dla dorosłych i dzieci. Wystarczy jedynie utrzymać balans na desce, która poruszana za pomocą wiosła, sunie po tafli jeziora położonego w tej malowniczej okolicy. 

Ze względu na swe rozmiary jezioro Żywieckie idealnie nadaje się do uprawiania Paddleboardingu. Osłonięte niemalże z każdej strony lasem, chroni przed wiatrem próbujących swych sił w tym sporcie turystów. Obecność licznych zatoczek i zakamarków sprawia, że godzinna przygoda na desce, może zmienić się w całodzienną eksplorację wszystkich zakątków jeziora Żywieckiego. A na wypadek zmęczenia — zawsze można na desce usiąść i dryfować. 

Jezioro Żywieckie — prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych

Jezioro Żywieckie to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Kiedy w latach 60. ubiegłego wieku rozpoczęto prace nad stworzeniem tego sztucznego zbiornika wodnego, nikt jeszcze nie mógł przypuszczać, że w ciągu kilku kolejnych lat, jezioro to stanie się wizytówką naszego regionu. Dziś jezioro Żywieckie tętni życiem zarówno zimą, jak i w lecie. Stało się ostoją wędkarzy oraz miłośników wielu różnych sportów wodnych. Po dziś dzień jest również ozdobą tutejszych szlaków górskich. Powstałe wskutek spiętrzenia wód rzeki Soła stało się również miejscem zamieszkanym przez wiele ciekawych gatunków ptaków. Dlatego też odpoczynek i rekreacja nad jeziorem Żywieckim dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu, kto odwiedzi ten niezwykły zakątek.

O jeziorze Żywieckim

Cały zbiornik jeziora liczy sobie ok. 10 km2 powierzchni. W najdłuższym z miejsc ma jedyne 6,5 km długości, a w najszerszym — niespełna 2,5 km. Wydawać by się to mogło niewiele, aczkolwiek biorąc pod uwagę długość jego linii brzegowej, która wynosi aż 33 km — jezioro to robi ogromne wrażenie. Tak wysoce rozbudowana linia brzegowa stała się miejscem sprzyjającym rozwojowi infrastruktury turystycznej. W zatoczkach oraz wielu zakamarkach jeziora powstały miejsca takie jak nasze. Wciskające się od strony południa w Żywiec jezioro stało się miejscem, które od lat uwodzi turystów bogactwem swojej fauny, flory oraz atrakcji. Od północnej strony natomiast graniczy ono z Beskidem Małym. Nic więc dziwnego, że turyści pokochali to miejsce. Bogata baza noclegowa idzie tu w parze z miejscami, w których można również i dobrze zjeść. Noclegi nad jeziorem przyciągają ludzi z całej Polski, a nawet i zagranicy. Dbając o komfort odwiedzających nasze domki Rozmaryn gości, postanowiliśmy również zapewnić im rozrywkę, która utknie w ich pamięci na długo. Polecamy SUP na jeziorze Żywieckim z całego serca.