fbpx

Gdzie na narty w Polsce?

Gdzie na narty w Polsce? To pytanie na pewno pojawiło się w twojej głowie jeśli tylko jesteś fanem narciarstwa. A może od dawna planujesz zacząć przygodę z szusowaniem i chciałbyś spróbować w nadchodzącym sezonie? Sprawdźmy, jakie górskie miejscowości najlepiej wybrać, by nasz zimowy narciarski wypoczynek był jak najbardziej udany.

Z związku z nieustannie rosnącą popularnością narciarstwa, rozwija się także i polska infrastuktura narciarska. Mimo że część osób ciągle preferuje wypady na przykład w Alpy, z czystym sumieniem można stwierdzić, że oferta górskich miejscowości w Polsce niczym nie odbiega od zachodnich kurortów. Ośrodki dysponują nowoczesną, profesjonalną bazą turystyczną i noclegową, zapewniając idealne warunki dla miłośników zimowego sportu.  Dlaczego zatem warto zainteresować się ofertą polskich stoków? Przy prawie niczym nie odbiegającym od zachodniego standardzie, koszt pobytu w jednej z polskich miejscowości będzie jednak znacząco niższy niż w alpejskim odpowiedniku. Zatem gdzie na narty w Polsce? Jakie miejscowości będą najlepszym wyborem?

Jednym z najbardziej rekomendowanych górskich ośrodków jest Szczyrk Mountain Resort. Tamtejszy stok, dzięki inwestycji nowych udziałowców ze słowackiej grupy Tatry Mountain Resort, jest prawdopodobnie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Znajdziemy tutaj jedne z najdłuższych w naszym kraju stoków o długości aż 25 kilometrów. Są to bardzo zróżnicowane nartostrady i szerokie trasy zjazdowe, a część z nich została wyposażona w dodatkowe oświetlenie, co umożliwi jazdę także wieczorem. Na terenie stacji w Szczyrku znajdują się trzy koleje 6 – osobowe i jedna 10 – osobowa kolejka gondolowa. W razie, gdyby naturalne warunki atmosferyczne w terminie naszego wyjazdu nie dopisały, także nie mamy się o co martwić. Szczyrk Mountain Resort posiada nowoczesny system naśnieżania, co pozwoli korzystać z atrakcji kurortu nawet przy braku śniegu. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z narciarstwem i nie posiadamy jeszcze niezbędnego sprzętu, na miejscu znajduje się także wypożyczalnia nart.

Jeśli preferujemy wyższe góry, także Tatry będą doskonałym wyborem na zimowy wypoczynek. Jednym z dobrych pomysłów będzie wyjazd na przykład do Białki Tatrzańskiej, gdzie znajduje się Białka Ski. Ośrodek ostatnimi czasy mocno się rozwinął i łączy obecnie trzy narciarskie stacje: Banię, Kotelnicę i Kaniówkę, z których możemy korzystać posiadając jeden karnet. Stacje łączy wyciąg orczykowy, więc nie trzeba się martwić o przeparkowanie samochodu przy ich zmianie. Narciarze mają tutaj do dyspozycji aż 23 trasy o łącznej długości 16 kilometrów, a wjazd umożliwia 11 wyciągów i 9 kolejek krzesełkowych. Podobnie jak wspomniany wcześniej Szczyrk Mountain Resort, BiałkaSki posiada jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania stoków, co gwarantuje że będziemy mogli się cieszyć szusowaniem niezależnie od pogody. 

Dwa wyżej wymienione ośrodki są największymi i najpopularniejszymi w Polsce. To który z nich powinniśmy wybrać, zależy od naszych preferencji odnośnie wysokości gór, a także odległości, jaką mamy do przebycia. Jeśli planujemy wyjazd na narty z dzieckiem, lepszym wyborem może okazać się Szczyrk ze względu na mniejsze zatłoczenie.