fbpx

Domki Rozmaryn

odkryj uroki Beskidów zimą

Beskidy zimową porą, jak co roku, kuszą swoją atrakcyjnością. Cisza i spokój, z dala od miejskiego zgiełku, to wyjątkowe atuty miejsca, które wybieramy na wypoczynek. Lokalizacja Domków Rozmaryn nad Jeziorem Żywieckim nie jest przypadkowa. Goście mają dostęp do największej przystani, gdzie mogą cieszyć się bliskością przyrody. Malownicze, górskie pejzaże, nieustannie rozbudowywane stoki narciarskie i teren spacerowy wokół jeziora mają wiele do zaoferowania.

Na narty

W niedalekiej okolicy domków do dyspozycji gości jest kilka stoków narciarskich, które zlokalizowane są przede wszystkim w otulonym pokrywą śnieżną Szczyrku, oddalonym od ośrodka o 14 km. Usytuowane są tam kompleksy narciarskie wraz z trasami o wszystkich stopniach trudności i łącznej długości 60 km. Niedaleko od Domków Rozmaryn (zaledwie 7 km) znajduje się Góra Żar, na którą prowadzi kolej linowo-torowa, z której można obserwować piękne widoki na Jezioro Żywieckie. Zimą Góra Żar otwiera swoje podwoje dla narciarzy. Znajduje się tam wyciąg orczykowy dla poczatkujących i zaawansowanych wielbicieli narciarstwa. Taki sam dystans dzieli Domki Rozmaryn od Międzybrodzia Bialskiego, w którym dla turystów dostępne są wyciągi orczykowe i trasy o różnych stopniach trudności. W Beskidzie Małym, 18 km od domków, znajduje się szczyt Kocierz (884 m n.p.m.), gdzie można skorzystać z wyciągów orczykowych dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy. Warto jeszcze wspomnieć o atrakcjach zimowych w zasięgu 30 km od lokalizacji Domków Rozmaryn. Mowa tutaj o Szyndzielni w Bielsku Białej, z koleją gondolową i wyciągiem orczykowym, Pilsku, gdzie zlokalizowane są stoki narciarskie o różnych stopniach trudności (niektóre z homologacją FIS) oraz o miejscowości Wisła, gdzie do dyspozycji narciarzy jest ponad 25 km tras narciarskich. Ciekawostką jest to, że w Wiśle zakwaterowanie możliwe jest w pobliżu stoków narciarskich – narty, noclegi w jednym miejscu.

Dodatkowe udogodnienia dla narciarzy

Domki Rozmaryn oferują gościom zakup ze zniżką karnetów do Szczyrk Mountain Resort, który jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany jest na zboczach Beskidu Śląskiego i posiada ponad 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych, a to oznacza, że każdy amator białego szaleństwa odnajdzie tam odpowiednią dla siebie aktywność. W miejscowości Szczyrk noclegi nie stanowią większego problemu, ale to Domki Rozmaryn oferują relaks w ciszy, bez tłumów turystów i blisko natury. Po wyczerpującym szusowaniu na stoku goście domków mogą skorzystać z błogiego odpoczynku, a mniej zmęczeni – spacerować na świeżym powietrzu. Dla zapalonych narciarzy, którzy wracają ze stoków, przygotowano do bezpłatnej dyspozycji saunę wolnostojącą z tężnią solankową. Ponadto każdy narciarz może skorzystać z funkcjonującej na terenie ośrodka narciarni czy z suszarek do obuwia.

Zaciszne miejsce do wypoczynku

Dla wszystkich, którzy nie przepadają za zgiełkiem i tłumami na stokach narciarskich, okolice Jeziora Żywieckiego oferują atrakcje, sprzyjające innym aktywnościom. Turyści mogą spożytkować swoją energię na odkrywanie piękna okolicznych lasów i szczytów. Jeśli chodzi o Beskidy noclegi są szeroko dostępne dla turystów. Beskid Śląski i Beskid Żywiecki oferują ponadto wiele szlaków turystycznych o łącznej długości 1204 km. Najpopularniejszym celem wędrówek jest Skrzyczne i Barania Góra, a także Klimczok, Czantoria i Szyndzielnia.

Jeśli zatem należysz do tych turystów, których gruba warstwa śniegu zachwyca w takim samym stopniu jak rozgrzany piasek, Domki Rozmaryn są odpowiednim miejscem dla Ciebie na zimowy wypoczynek. Okolice Jeziora Żywieckiego to doskonała baza wypadowa w okoliczne lasy i szlaki turystyczne Beskidu Małego. Ferie zimowe lub urlop na stoku to niebywała atrakcja, na którą narciarze czekają cały rok. Wypoczynek w domkach nad jeziorem gwarantuje wszystkim niezapomniane chwile.

Noclegi nad Jeziorem Żywieckim

Szukając życiowego spokoju rzadko zdajemy sobie sprawę, jak blisko on jest. W naszych domkach będziesz mógł poczuć, że odprężenie i głębia życia… są w Tobie.

Stworzyliśmy sekcję Aktualności, abyś mógł na bieżąco dowiadywać się o tym, co dla Ciebie przygotowujemy. Chcemy jednocześnie, abyś wiedział jak wiele w okolicy jest do zobaczenia, spróbowania i przeżycia. Kolejnymi wpisami będziemy chcieli zachęcić Cię do odkrywania naszego pięknego regionu.

To co unikalne i zarazem piękne to fakt, że w sąsiedztwie naszych Domków każdy znajdzie coś dla siebie – od aktywnych wycieczek, przez kontemplacje na łonie natury, aż do orzeźwiających kąpieli w Jeziorze Żywieckim. Jesteśmy pewni, że nie będziesz się nudzić… chyba, że tego właśnie będziesz chciał. W tym miejscu z pewnością będziesz mógł odnaleźć siebie na nowo. Noclegi nad Jeziorem Żywieckim to doskonała baza wypadowa.

Zapraszamy do odwiedzenia nas!